Teltházas érdeklődés mellett rendezték meg a Vaksötét Estet 2025. október 29-én a budapesti Lurdy Házban, ahol a Civil út Alapítvány Varázsceruza Programjának látássérült fiatal alkotói neves zenészek közreműködésével mutatták be legújabb dalaikat, melyek elérhetők a Spotify-on, Apple Musicon és YouTube-on.
Az esemény a Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával című program folytatásaként valósult meg, amelyben látássérült fiatalok neves hazai zenészek mentorálásával fejleszthették dalszerzői és előadói készségeiket. A közös alkotómunka eredményeként több saját szerzemény is született, amelyek a koncerten először hangzottak el élőben.
A Vaksötét Est különlegességét az adta, hogy a koncert teljes sötétségben zajlott. A vizuális ingerek kizárásával a közönség kizárólag a zenére, a szövegekre és az érzelmekre koncentrálhatott, így közelebb kerülhetett ahhoz a világhoz, amelyben a látássérült alkotók a mindennapjaikat élik.
A programban számos ismert magyar előadó és zenész működött közre, köztük Pásztor Anna, Tarján Zsófi, Agócs Márton és több más elismert művész, akik mentorálásukkal és fellépésükkel támogatták a fiatal tehetségeket.
A Civil út Alapítvány számára a Varázsceruza Program jóval több, mint egy tehetségkutató kezdeményezés: lehetőséget teremt arra, hogy a fogyatékossággal élő alkotók megmutathassák képességeiket, önbizalmat szerezzenek, és értékes szakmai kapcsolatokat építsenek. A program a tervek szerint 2026-ban új évaddal folytatódik, hogy még több tehetséges fiatal számára nyisson utat a művészeti kibontakozás felé.
Hallgasd meg a dalokat Te is!
Budai Emil Federico ft. Pásztor Anna – Emlék a dalban
Pintér Norbert feat. Tarján Zsófi – Sötétben
Kovács Cintia, Kovács Dzsenifer ft. Agócs Márton, Katona Bálint – Pop-corn